Galaxy-BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galaxy-BG


 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният

Go down 
АвторСъобщение
Extreem*
Администратор
Extreem*


Местоположение : Варна/Пловдив
Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният Empty
ПисанеЗаглавие: Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният   Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният I_icon_minitimeЧет 21 Май 2009, 06:09

Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният 148606916218384430651242925687fCSHfWxAOprlEQNpZ2PF

Димитър Бербатов триумфира за първи път в кариерата си като шампион. Неговият Манчестър Юнайтед завърши 0:0 с Арсенал в предпоследен кръг от Висшата лига и е със 7 точки пред Ливърпул, който има още 2 мача.


След като през 2002 г. с Байер Леверкузен Митко пропусна да спечели три трофея (титлата на Германия, Купата на Германия и Шампионската лига), той взе втората си купа в кариерата. През миналата година Бербатов вдигна и Купата на лигата с Тотнъм.


Веднага след спечелването на титлата капитанът на България даде интервю за телевизия "Диема".


"Чувствам се страхотно. Още една от мечтите ми се изпълни, чувството е неописуемо. Надявам се да не е последната ми титла. Работихме усилено този сезон и успяхме. Надявам се догодина да защитим трофеите си", каза Бербатов.


Бербатов спечели Висшата лига още в първия си сезон на "Олд Трафорд". Той бе купен в последния ден на август за 30,75 млн. евро.


"Тази титла си струваше всичко, което съм направил. Това е едно възнаграждение за усилията, които съм положил през кариерата си и живота си. Да имаш това парче метал на врата си е наистина много хубав момент и се надявам да не е последният такъв", каза още Бербо.


"Сезонът беше много тежък. Както каза сър Алекс, последните 90 минути от този мач са били най-дългите в живота му. Бяха дълги за всички нас, но накрая всичко завърши добре. Не победихме, но една точка ни стигна, за да станем шампиони и да сме най-добрият отбор в света".

"Повратният момент този сезон? Не знам, не искам да казвам определен мач. Може би това, че в определени мачове не се предавахме до края и мисля, че около 6-7 двубоя решихме в последните 10 минути. Това е много важно, тогава отборите губят концентрацията си и физическата подготовка намалява, но ние продължавахме до края и вкарвахме решителни голове".


"Разбира се, винаги ти минават такива мисли през главата - дали ще стане или не. Дали Арсенал ще ни вкара? Веднага си превърташ някакви филми през главата. Но накрая когато всичко приключи щакстливо връщаш се назад да си спомниш какво е било. Но аз мисля, че напълно заслужавахме титлата, имахме голяма съпротива от Ливърпул, който е един много добър отбор. Но накрая по-добрият победи".


Преди срещата Бербатов бе похвален от легендата на Юнайтед Брайън Робсън. Робо заяви, че българинът е направил силен сезон. Той се оттегли от играта точно когато Юнайтед спечели първата си титла във Висшата лига. Последваха още 10 за 17 сезона в Премиършип и Червените дяволи изравниха Ливърпул с 18 титли на Англия.


"Благодаря му за тези думи. Всички знаем кой е Робсън. Но за мен единствено е важно като вляза в съблекалнята след мач сър Алекс да каже „Берба, доволен съм”. Или „не съм доволен”… Когато се случи първото, аз се прибирам с усмивка на лице. Той вече ми го каза разбира се и се надявам само като почне новото първенство, да съм жив и здрав и да играя още по-добре. Да не забравяме обаче, че имаме още един много, много важен мач".


Във всички турнири Бербатов вкара общо 14 гола и записа 10 асистенции. Що се отнася до Висшата лига, той има 9 попадения в 31 срещи и е играл 2545 минути. 29 пъти е бил титуляр и е завършил 22 от мачовете, които е започнал.


"Как оценявам играта си? Промених се и то доста. Не знам дали хората го забелязват, но вече моята игра не се съсредоточава толкова да вкарвам голове, а да ги създавам. Водихме такива разговори със сър Алекс, с който стигнахме до извода, че тази роля ми подхожда най-добре. Аз самият съм доволен, напоследък по ми харесва да правя асистенции. Звучи може би малко глупаво, но тези асистенции ме карат да се усмихвам. Най-вече ме кара да се усмихвам това, че сме първи".


Накрая Бербатов отправи послание към феновете в България. "Ами какво да им кажа – пичове радвайте се! Това е за всички вас, аз съм българин знамето ни се вее горе на „Олд Трафорд”. И нека се гордеем".
Върнете се в началото Go down
 
Манчестър Юнайтед - Бербо: Надявам се този медал да не е последният
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Galaxy-BG :: Спорт :: Футбол-
Идете на: