Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

18-та титла! Юнайтед разби хегемонията на Ливърпул Empty
ПисанеЗаглавие: 18-та титла! Юнайтед разби хегемонията на Ливърпул   18-та титла! Юнайтед разби хегемонията на Ливърпул I_icon_minitimeЧет 21 Май 2009, 06:18

18-та титла! Юнайтед разби хегемонията на Ливърпул 12653620684970097731242926252EYxbi5PX0t0jA6rshSHf

Манчестър Юнайтед е новият стар шампион на Англия в един великолепен и паметен сезон за "червените дяволи". Легендарният сър Алекс Фъргюсън не само прави втори требъл от титли във Висшата лига, но и разби хегемонията на митичния Ливърпул, изравнявайки рекорда на "мърсисайдци" от 18 титли на Острова.

Юнайтед завърши наравно 0:0 на своя "Олд Трафорд" срещу Арсенал и тази една точка бе напълно достатъчна, за да се откъснат лидерите на 7 точки от втория в класирането Ливърпул, които тимът на Рафа Бенитес няма как да стопи с оставащите си два мача до края на първенството.

Сър Алекс заложи на тактически футбол и никой не би могъл да го обвини, предвид че се бореше може би за най-ценната си една точка в кариерата до момента. Венгер пък се бореше за резултат, който да покаже, че Арсенал може да играе красив футбол и е твърде подценяван.

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов остана резерва, но трябва да бъде отчетен и неговият принос с ценните голове, които отбеляза през зимния период.

Двата тима започнаха изключително предпазливо двубоя и първите минути бяха игра на котка и мишка. Дебненето приключи в 14-ата минута, когато Ван Перси получи хубав пас в наказателното поле и с глава можеше да открие изненадващо разултата в полза на гостите.

Юнайтед бързо върна удара посредством Рууни, който засече с глава едно прострелно центриране в 18-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

След тези две положония настана своеобразна суха на "Олд Трафорд", която напълно устройваше домакините. Възпитаниците на сър Алекс все пак натиснаха "артилеристите" и в 41-ата минута Рууни изведе хитро Гигс, който нахлу на скорост в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 45-ата минута Фабрегас пък реши да опита късмета си от дистанция, стреля мощно и топката изненадващо бе отклонена от Насри, като благодарение на късмета тя излезе в аут.

В последната минута на даденото от рефера продължение Роналдо стреля силно от пряк свободен удар, но остана доста далеч от истината.

След почивката двата тима се отвориха доста повече и в 58-ата минута Арсенал сътвори уникална многоходова атака, която завърши с удар на Кийрън Гибс, но в аут.

Само две минути след Тевес пък показа защо заслужава да остане в Манчестър Юнайтед. Аржентинският нападател не само се раздаде тотално през този мач, но и в 60-ата минута показа жесток контрол на топката освобождавайки се хитро от бранител с едно завъртане и чукване с петичка, но бдителният Лукаш Фабиански успя да прозре намеренията на голмайстора, излезе бързо и изби.

В 67-ата минута на терена се появи Парк, който трябваше да замени Тевес, а стадионът изригна, сякаш в последен опит да задържи аржентинеца в клуба.

Юнайтед стигна до гол в 72-ата минута, но бе отменен заради спорна засада. Роналдо пък пропусна да открие, след като стреля диагонално от пряксвободен удар, но топката мина на сантиметри от сглобката на вратата.

Най-напеченият момент в двубой бе в 84-ата минута, когато Фабрегас бе оставен непокрит в наказателното поле и капитанът на Арсенал стреля мощно, Ван дер Сар успя да отклони топката с върха на пръстите си, толкова колкото тя да тресне страничната греда и да излезе в корнер.

Натискът на Арсенал продължи, но в крайна сметка отбраната на Юнайтед издържа.

18-та шампионска титла за Юнайтед! Втори требъл и възможност за втори пореден дубъл от титла във висшата лига и титла в Шампионската лига