Години : 30
Мнения : 639
Регистриран на : 03.12.2007

новини за баскет Empty
ПисанеЗаглавие: новини за баскет   новини за баскет I_icon_minitimeСря 16 Апр 2008, 07:50

“Черно море Еврохолд” спечели петото място

сряда, 16.04.2008

Баскетболистите на „Черно море Еврохолд” спечелиха петото място в класирането на Държавното първенство след края на втория етап на шампионата. В пряк сблъсък за варненци победиха „ЦСКА Интерлоджик” с 98:92. За „моряците” най-резултатни бе Аугустинас Витас с 18 точки и 12 борби, а Симеон Ценов, Тод Галуей и Брайс Шелдън с по 16 точки. За "червените" се отличиха Христо Николов, Георги Давидов и Джош Уошингтън с по 22 точки.
Прочети пълния текст...

Лукойл Академик - без загуба

вторник, 15.04.2008

Баскетболистите на Лукойл Академик завършиха редовния сезон без загубен мач. Последната загуба за тима в шампионата на България бе на 27.10.2006г. от ЦСКА. Днес в изтеглена среща от 32 кръг в Правец „студентите” наддиграха Балкан със 109:84 (24:19, 33:21, 20:30, 32:14). Двата отбора не се бореха за нищо и това те играха по-освободено. През първата четвърт бяха извършени едва 4 нарушения (3 за Лукойл Академик и 1 за Балкан). През втората четвърт шампионите се разиграха в нападение и бързо увеличаха аванса си. На почивката те водеха с 57:40. Най-резултатен през този период бе Перо Антич с 15, а Ристе Стефанов и Ненад Чанак добавиха по 11 точки. В отсъствието на Уили Дийн, на кого бе дадена почивка, с организацията на играта се бе нагърбил Тодор Стойков, който до почивката бе дал 5 завършващи подавания. За Балкан през този период Павле Болковац бе реализирал 13 точки, а Иван Лилов – 9.

Ховентут спечели Купата на УЛЕБ

неделя, 13.04.2008

Бадалона Ховентут е новият носител на Купата на УЛЕБ, след като във финалната среща разгроми Акасваю Хирона със 79:54 (16:21, 18:6, 24:10, 21:17). Това бе първият финал между отбори от една и съща държава в историята на турнира. В първите минути баскетболистите на Хирона поведоха с 12:2. Но това не смути техните съперници, които заиграха страхотно в защита и бързо се върнаха в мача. През втората четвърт играчите на Ховентуд допусна едва 6 точки и на полувремето водеше с 34:27. В началото на второто полувреме те направиха силна серия от 12:4 точки, а до края на тази част категорично надиграха съперниците си и разликата набъбна до 21 точки (58:37). До края мачът се доиграваше. Въпреки това 54 точки във финален мач е най-ниското постижение, а разликата от 25 точки е най-голямата в историята на турнира. За най-полезен играч бе избран Руди Фернандес, който въпреки получената контузия, завърши с 13 точки, 7 борби, 3 откраднати топки и 2 асистенции. Най-резултатен в срещата бе Деймънд Мейлът с 26 точки (3/3 за 2 точки, 6/8 за три и 2/2 от наказателната линия). За Хирона Иван Раденович бе най-добър с 20 точки (11 през първата четвърт).

Спартак (Москва област) отново спечели Евролигата

понеделник, 14.04.2008

За втора поредна година Спартак (Москва област) триумфира с титла в женската Евролига. Този път съперник във финалната среща бе тимът на Гамбринус Бърно. Чешкият отбор бе победител в тази надпревара през 2006 година, а този сезон бе домакин на финалната четворка. Но баскетболистките на Спартак бързо поведоха с 12:2 и до края на срещата не оставиха съмнение в превъзходството си. Краят дойде при резултат 75:60 (24:14, 19:13, 17:15, 15:18). Напълно заслужено Лорън Джаксън бе определена за най-полезна състезателка на финалите. В полуфиналната среща тя вкара 35 точки, а във финала завърши с 18 точки, 12 борби, 4 асистенции и 3 чадъра.

„Черно море Еврохолд” обърна „Ямбол” с продължение

събота, 12.04.2008

С три домакински победи и успех на шампиона „Лукойл Академик” в Плевен се отличи предпоследния 31-ви кръг от втората фаза на мъжкото Държавно първенство. В Плевен „студентите” се наложиха над „Спартак” с 96:75 като това бе 31-ва тяхна победа от 31 мача. Перо Антич пак бе най-резултатен за „Академик’ с 20 т., Тодор Стойков добави 17. За домакините Хрисимир Димитров наниза 21 т.