Галактикос стартира в Шампионската Лига със стилно 5:2

Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Галактикос стартира в Шампионската Лига със стилно 5:2 Empty
ПисанеЗаглавие: Галактикос стартира в Шампионската Лига със стилно 5:2   Галактикос стартира в Шампионската Лига със стилно 5:2 I_icon_minitimeПет 18 Сеп 2009, 21:14

Галактикос стартира в Шампионската Лига със стилно 5:2 20133211294997264641253348026XpbfNi1ngaBmmexTL88E

Реал Мадрид започна със стил участието си в Шампионската Лига през този сезон, като спечели убедителна победа с 5:2 като гост на швейцарския ФК Цюрих.

"Галактическите" имаха пълно превъзходство в целия мач, но за доста дълъг период през втотото полувреме трябваше да треперят за аванса си, тъй като съдията върна домакините в мача с измислена дузпа.

Преди това Реал поведе убедително с 3:0 до почивката с голове на Роналдо, Раул и Игуаин. След дузпата за Цюрих последва втори гол и интригата се върна. В последните минути обаче отново Роналдо вкара гол, макар и след лоша намеса на вратаря. Крайният резултат оформи Гути в допълнителното време.

Треньорът на Реал Мадрид Мануел Пелегрини бе направил някои доста интересни решения за стартовия си състав. Най-впечатляващо бе присъствието на левия бек Ройстон Дренте, вместо Марсело. Първи мач за сезона в защита правеше и Пепе, който има наказание от няколко мача за Примера Дивисион. За отбелязване бе и оставянето на Карим Бензема на пейката, за сметка на Гонзало Игуаин. Домакините пък бяха излезли с най-добрия си състав.

В 3-та минута Дренте осъществи никак нелош пробив по крилото и на два пъти центрира пред вратата, след първоначално изчистване, но Роналдо за малко се размина да засече с глава.

Домакините обаче изобщо не изглеждаха притеснени от класата на именития си съперник и бяха напълно равностойни в първите минути на мача. Дори след центриране от корнер се стигна до макар и лек, но точен удар към вратата и Касияс трябваше да заковава топката на голлинията.

Още в ответната атака и Реал Мадрид стигна до точен удар - дело на Игуаин след добро подаване на Кака, но вратаря на домакините Леони спаси.

Постепенно мадридчани започнаха да налагат очаквания натиск. На два пъти Роналдо се включи опасно от лявото крило и дори бе много близко до това да направи асистенция на Раул с ниско центриране.

Домакините обаче добре уплътниха пространствата и за Реал стана доста трудно да стига до чисти опасности. При това положение най-вече Кристияно Роналдо хитро се ориентира да задържа топката пред наказателното поле на съперника и да печели преки свободни удари на опасни позиции.

При първият такъв фаул той стреля високо над вратата. Явно този пропуск обаче му послужи добре да си настрои мерника и в 27-та минута Роналдо бе безпощаден, насочвайки перфектно топката в незащитения от вратаря ъгъл.

И преди домакините домакините да се надяват на сензационно връщане в мача, Реал нанесе втори, съкрушителен удар. В 35-та минута Роналдо с глава изведе Игуаин и Раул зад защитата, аржентинецът бе в леко странична позиция и не се разбра дали опитва диагонален удар или подава на Раул, но капитанът на Реал така или иначе внимаваше и засече отблизо в мрежата. Това бе и гол номер 65 в Шампионската Лига за Раул, който е лидер по този показател.

Самият Игуаин също можеше да получи чудесен шанс и той да се разпише, но съдията отсъди доста тънка засада.

В допълнителното време на първата част обаче Игуаин стигна до гол, при това след много хубава индивидуална акция. Той размени двойно подаване с Раул, преодоля мощно последния останал пред него защитник и със силен диагонален удар по земя забоде топката в мрежата. В интерес на истината не бе невъзможно вратарят да спаси, но не успя да се намеси успешно.

В началото на второто полувреме Кристияно Роналдо направи добро впечатление, като при една ситуация не прояви егоизъм, а опита да направи асистенция на Кака, но бразилецът бе изпреварен от защитник в последния момент.

В 52-та минута домакините имаха най-добрата си възможност за гол. След леко спорен фаул около аутлинията последва центриране и Маргаирас стреля с глава, но неточно.

Малко по-късно Реал понесе неприятен удар, но не защото получи гол, а защото Чаби Алонсо се контузи и трябваше да бъде заменен. На негово място влезе Фернандо Гаго.

В 61-та минута Цюрих стигна до златен шанс. След едно центриране играч на домакините поднесе топката назад към Маргаирас и той от около точката на дузпата засече, но прекалено близко до Касияс и вратарят спаси. Реал отвърна с подобна атака, при която Раул засече, но неточно покрай вратата.

Домакините се бяха активизирали леко и стигнаха до гол, но той падна след откровенна симулация на техен футболист. На всичкото отгоре Касияс получи и жълт картон, без изобщо да направи нещо нередно. Маргаирас не сбърка от бялата точка и намали на 1:3.

Само след 2 минути интригата се върна напълно, тъй като швейцарците вкараха нов гол. След центриране от корнер Аегертер засече с глава при близката греда и забоде топката в мрежата. Интересното при този го бе, че не друг, а Роналдо и Раул се опитваха да попречат на Аегертер да играе с глава, но без успех.

Домакините, естествено, се оживиха и заиграха с по-голямо настроение. Реал изпусна чудесен шанс да откаже съперника в 75-та минута, когато при една контра Роналдо поднесе чудесно на Раул, но неговия голов удар рикошира в тялото на последния останал защитник.

Активизирането на домакините бе за кратко и Реал отново установи контрол над мача. Влезлият като резерва Гаго опита да изненада вратаря с удар от доста далеч и не бе много далеч. След това Роналдо размени двойно подаване с Гути и почти успя да пробие през центъра на защитата, но в последния момент бранител изби в корнер.

Две минути преди края логичното се случи и Реал вкара гола, с който сложи окончателно точка на спора. Той обаче дойде след много сериозна грешка, на доста несигурния в целия мач Леони. При доста далечно изпълнение на фаул от страна на Роналдо топката се насочи право в ръцете на вратаря, но той явно не видя добре топката и позволи тя буквално да забърше ръцете му и да влезе в мрежата.

До края Леони продължи да бъде най-зрелишния играч в мача, като изпълни аут пращайки топката в краката на Роналдо, но след това спаси удара му от 15 метра.

В допълнителното време обаче падна нов гол в неговата мрежа, като този път Леони нямаше никаква вина. При една контраатака на Реал, Гути бе изведен абсолютно сам срещу вратаря, избягвайки опита за изкуствена засада на домакините, и след това с елегантен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Интересно е да се отбележи и фактът, че Мануел Пелегрини така и не направи трета смяна, оставяйки Бензема и Руд ван Нистелрой до последно на пейката.

Цюрих - Реал Мадрид 2:5