Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Юнайтед е господарят на Манчестър Empty
ПисанеЗаглавие: Юнайтед е господарят на Манчестър   Юнайтед е господарят на Манчестър I_icon_minitimeНед 20 Сеп 2009, 04:24

Юнайтед е господарят на Манчестър 199143258713182991471253460040X2nLnAXL6DQX4eLI9RKL

Манчестър Юнайтед победи градския си съперник Сити с 4:3 в шеметен мач на "Олд Трафорд". Димитър Бербатов игра 78 минути за шампионите, но не успя да се разпише за своя отбор.

Двубоят започна с логичен домакински натиск на Юнайтед, като още в първата минута Бербатов получи хубав пас на границите на наказателното поле, но около него веднага се скупчиха трима бранители на "гражданите и му попречиха да стреля. Само минута по-късно обаче резултатът бе открит в полза на домакините. След тъч, изпълнен от Райън Гигс, Патрис Евра намери Уейн Рууни в наказателното поле на съперника и английският национал се разписа за 1:0.

В 14-ата минута отново се откри добра възможност пред Димитър Бербатов, който получи топката от Андерсон и веднага стреля от границите на наказателното поле, но ударът му не бе достатъчно прецизен и топката мина малко над вратата.

Така се стигна до 16-ата минута, когато невероятна грешка на Бен Фостър позволи на Сити да се върне в мача. Стражът на "червените дяволи" излезе на границата на наказателното си поле, за да пресрещне Карлос Тевес, но аржентинецът го преодоля и подаде на Гарет Бари, който на празна врата прати коженото кълбо в мрежата за 1:1. Осем минути по-късно самият Тевес стреля с глава под бурните освирквания на запалянковците на "Олд Трафорд", но не успя да намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута Уейн Рууни можеше да се разпише за втори път в мача, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда зад Шей Гивън. Пет минути по-късно Райън Гигс центрира от фаул в наказателното поле на "гражданите", където Бербатов засече топката с глава, но не успя да я насочи към вратата. В самия край на полувремето Сити се активизираха и в последната минута Айрланд намери Тевес в наказателното поле. Аржентинската звезда веднага стреля и разтресе лявата греда зад Фостър.

След подновяването на играта сценарият от първата част се повтори, след като двата тима бързо си размениха по едно попадение. Първо в 49-ата минута "червените дяволи" отново излязоха напред в резултата, след като Гигс центрира, а Дарън Флетчър с глава заби топката в мрежата зад Шей Гивън - 2:1.

Само три минути по-късно обаче с прекрасен удар от границите на наказателното поле Крейг Белами не остави никакъв шанс на Фостър и възстанови равенството - 2:2. В 66-ата минута, след поредния корнер в полза на Юнайтед Гигс центрира, а Бербатов скочи над всички наказателното поле и стреля с глава. За негово съжаление обаче Шей Гивън отрази удара му и само добрият му рефлекс попречи на българина да запише името си сред голмайсторите. Три минути по-късно отново Бербо можеше да се разпише с глава и пак Гивън с мъка опази вратата си.

В 70-ата минута Гивън окончателно се превърна в спасителя за своя тим, след като отрази мощен шут на Райън Гигс и отново запази равеството на "Театъра на мечтите". В последните минути домакините наложиха тотален натиск на терена, но късметът не бе на тяхна страна и резултатът остана нероменен.

В 78-ата минута Димитър Бербатов бе сменен от Майкъл Оуен и напусна играта под бурните овации на претенциозната публика на Манчестър Юнайтед. В 81-ата минута "червените дяволи" отново излязоха напред в резултата, след като Гигс центрира от фаул, а Дарън Флетчър отново се разписа с глава - 3:2.

Две минути по-късно Мартин Петров се появи в игра за "гражданите". Домакините вече се виждаха победители, но в последната минута от редовното време Крейг Белами отново огорчи запалянковците на "Театъра на мечтите", като се възползва от ужасяваща грешка на Рио Фърдинанд и се разписа за крайното 3:3. Все пак в даденото от съдията продължение Майкъл Оуен вкара четвърти гол за Юнайтед, донасяйки победата за своя тим, с която "червените дяволи" станаха господар на Манчестър.