Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Реал би с 5:0 Херес на ходом Empty
ПисанеЗаглавие: Реал би с 5:0 Херес на ходом   Реал би с 5:0 Херес на ходом I_icon_minitimeПон 21 Сеп 2009, 08:51

Реал би с 5:0 Херес на ходом 2390413665918771221253562589SRj97VC7Yc2l5eaHYIFv

Реал Мадрид спечели с категоричното 5:0 домакинството си на Херес от 3-я кръг на Примера Дивисион, но като цяло разочарова с играта си.

Кристияно Роналдо вкара още в първата минута, но след това почти цял мач "белите" играха по доста невзрачен за претенциите си начин.

И когато зрителите на Бернабеу бяха на път да заспят, в последният четвърт час избухна головото шоу. Роналдо с глава, Гути с добавка, Бензема със силен удар и дори Ван Нистелрой записаха имената си сред голмайсторите.

Така Реал записа трета поредна победа, а благодарение на късните голове дори излезе начело в класирането пред Барселона по голова разлика.

Мачът започна шеметно и още в първата минута Роналдо откри резултата. Той получи топката пред наказателното поле, намери пролука между защитниците и с плътен удар по земя в близкия ъгъл изненада вратаря.

В 5-та минута страхотно двойно спасяване на Ренан попречи спаси гостите от втори гол. Вратарят на Херес парира първо удар на Роналдо, после на Раул, а след това и Кака направи добавка, но не уцели вратата.

В 10-та минута обаче Херес бе много близо до изненадващо изравняване. Емилиано Викуейра изпълни страхотно пряк свободен удар, при който топката тресна напречната греда от горната страна.

След добрия старт, Реал необяснимо защо заигра прекалено отпуснато и изобщо не си даваше зор. Единствените положения бяха точен удар с глава на Серхио Рамос след корнер и един изстрел на Кака от 20 метра, който обаче бе спасен от вратаря.

В 40-та минута и Раул се прояви, засичайки от въздуха едно полу-ниско центриране, но право във вратаря.

Гостите пък на 2 пъти имаха нелоши включвания, но малко не им достигаше във финалната фаза, за да стигнат до голов удар.

Мадридчани започнаха по-активно второто полувреме. На два пъти Кака се включваше отдясно. При първия случай пробва центриране, което рикошира в ръката на защитник, но нямаше умисъл и съдията не свири дузпа. След това бразилецът страхотно преодоля защитата и от аутлинията пробва асистенция, но защитник изчисти.

В следващите минути на два пъти Бензема бе в центъра на нещата, но и двата пъти не успя да нанесе добър удар. За гостите пък Малдонадо имаше чудесна възможност при една контраатака в 51-та минута, но ударът му не бе достатъчно силен, за да затрудни Касияс.

След добрите първи минути, Реал отново свали оборотите и заигра почти ходом. Гостите от Херес също не правеха нищо мачът да е интересен и до 75-та минута не се случи нищо интересно.

Тогава за втори път се отличи Роналдо и мачът практически приключи. Португалецът засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата.

Само 3 минути по-късно влезлият като резерва Гути изработи и после сам вкара трети гол. 14-ката на Реал даде много хубав пас към Роналдо встрани в наказателното поле, той от своя страна подаде на Бензема на стрелкова позиция и макар френският нападател да не успя да уцели топката, там притича Гути и от 5 метра от упор разстреля Ренан.

Минута по-късно стадионът избухна в най-силните овации за вечерта, но не заради гол във вратата на Херес, а заради влизането в игра на Рууд ван Нистелрой, който не бе игра почти година.

И холандецът много бързо влезе в действие, като бе част от атаката, при която Бензема вкара 4-тия гол. Бившият играч на Лион нанесе много силен удар от 12 метра, който освен това леко се отклони от подложил крак защитник и влетя неспасяемо в мрежата.

Това обаче не бе всичко от Рууд ван Гол. В 89-та минута головата машина от Холандия показа, че и след 12 месечно отсъствие работи безотказно. Гути даде добър извеждащ пас на Ван Нистелрой и той с остър удар забоде топката между краката на вратаря.

До края дори и Гаго бе близо до гол, но вратарят изби силният му удар в очертанията на вратата.