Години : 30
Мнения : 639
Регистриран на : 03.12.2007

Националният ни отбор по волейбол се класира за Олимпиадата Empty
ПисанеЗаглавие: Националният ни отбор по волейбол се класира за Олимпиадата   Националният ни отбор по волейбол се класира за Олимпиадата I_icon_minitimeЧет 17 Апр 2008, 08:24

Националният ни отбор по волейбол се класира за Олимпиадата в Пекин

Българският национален отбор по волейбол за мъже се класира за Олимпийските игри в Пекин догодина след победа с 3:0 гейма над Аржентина в последния си мач от турнира за Световната купа в Япония.

Играчите на Мартин Стоев срещнаха трудности само в третия гейм срещу "гаучосите", но успяха да затворят и него, за да стигнат до успеха, донесъл им визи за най-висшия спортен форум.

Българите започнаха мотивирано и още от старта поведоха на съперника си. Първият гейм приключи при 25:17 в наша полза.

Сценарият и резултатът се повториха и във втората част. По-различен бе третият гейм, в който Аржентина се държа равностойно до края, но в крайна сметка българите изтръгнаха победа с 25:22, с което взеха и срещата с 3:0 гейма.

Разпределителят Андрей Жеков бе определен за играч на мача. Матей Казийски за пореден път бе най-резултатен в българския тим с 11 точки.

Така България си осигури медал от турнира за Световната купа. Кое точно място ще заемем ще стане ясно след мачовете Япония - Бразилия и Русия - САЩ.