Години : 32
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Кливланд и Бостън без грешка у дома Empty
ПисанеЗаглавие: Кливланд и Бостън без грешка у дома   Кливланд и Бостън без грешка у дома I_icon_minitimeПет 30 Апр 2010, 09:21

Кливланд и Бостън без грешка у дома 16337214119301789251272658815Hn804RxbHSdVGQUgcteo

Кливланд и Бостън оформиха единия полуфинал в Източната конференция на НБА, след като тази нощ спечелиха домакинствата си срещу Чикаго и Маями, елиминирайки съперниците си с по 4-1 победи.

Кавалерите надвиха храбрите Бикове с 96:94, въпреки че Леброн Джеймс получи контузия в рамото и дори в края трябваше да изпълни наказателен удар с лявата ръка. Звездата обяви, че не мисли, че е нещо сериозно, но все пак бе доста притеснен от травмата.

Джеймс вкара сравнително скромните 19 точки, 16 от тях през второто полувреме. Добави 10 борби и 9 асистенции. Антоан Джеймисън обаче, блесна с 25, а Шакил О’Нийл помогна с 14 за победителите.

Домакините водеха с 93:84 3 минути и половина преди края, когато финалният щурм на Чикаго ги приближи до 93:92. Джеймс отбеляза два пъти от линията, а след няколко пропуска добави още един фаул. Това все пак помогна, защото двете точки на Луол Денг само оформиха триумфа.

В Бостън Рей Алън наниза 24 точки, от тях 5 тройки, а Селтикс се справи с Маями с 96:86. Горещите губеха с 21 точки в началото, след това се приближиха до 70:73, но за повече нямаха сили и в крайна сметка отпаднаха, въпреки че Дуейн Уейд вкара 31 точки за тах.

Келтите вече мислят за Кливланд, който ще има домакинско предимство, а първият мач е в събота. „Мисля, че ще бъде страхотен сблъсък. Истинска класика. Трябва да покажем на какво сме способни” коментира Пол Пиърс. Двата тима играха 7 мача през 2008 година, преди Бостън да триумфира като шампион.