Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Юнайтед показа кой е шампионът Empty
ПисанеЗаглавие: Юнайтед показа кой е шампионът   Юнайтед показа кой е шампионът I_icon_minitimeСъб 18 Апр 2009, 20:58

Манчестър Юнайтед показа, че няма лесно да сдаде титлата в Шампионската лига и с красиво попадение на Кристиано Роналдо срази Порто с 1:0 като гост.

По този начин с общ резултат 3:2 Червените дяволи се класираха за полуфиналите, където ще играят с Арсенал.

Така тимът запази шансове за невероятен куинтъпъл, след като вече спечели 2 титли, а има шанс да вземе още 3.

Това бе 23-и мач поред без загуба в турнира на англичаните, като те записаха 11-о поредно гостуване без поражение. Освен това Юнайтед постигна първа победа над Порто като гост, след като до този момент в историята имаше един равен и 2 загуби при визитите си на португалския тим.

Сър Алекс Фъргюсън започна с максимално силен тим, като пусна Роналдo, Руни и Бербатов в предни позиции, а и опитният Гигс бе на терена, тъй като в подобни мачове уелсецът би могъл да свърши отлична работа. Рио Фърдинанд бе титуляр, а О’Шей играеше като десен бек.

И двубоят започна невероятно за гостите, защото още в 6-ата минута Кристиано Роналдо откри с прекрасен гол. Португалецът стреля мощно от 30 метра и прати топката в десния ъгъл на вратаря Елтон, който сякаш не очакваше подобно нещо и закъсня с реакцията си. Това бе 2-и гол за носителя на Златната топка в турнира за сезона и общо 20-и във всички турнири.

По този начин нещата се обърнаха тотално, защото сега домакините трябваше да търсят попадения. Те обаче явно бяха объркани, защото Червените дяволи тотално контролираха събитията на терена.

В 20-ата минута Бруно Алвеш стреля от фаул към вратата на гостите при първата опасна ситуация за Драконите, но топката профуча на около метър от десния ъгъл на Ван дер Сар.

Постепенно португалците се окопитиха и успяха да притиснат съперниците си. Те обаче получиха удар в средата на полувремето, когато капитанът им Лучо Гонсалес получи тежка контузия, след като се подхлъзна при един опит да центрира и трябваше да бъде заменен от Мариано.

В 30-ата минута англичаните бяха близо до втори гол, когато след центриране отдясно Райън Гигс стреля от въздуха, но Елтон този път успя да се намеси и спаси. В 37-ата минута Сапунару опита късмета си, но изстрелът му мина над вратата на Юнайтед. След това Бруно Алвеш отново опита удар към Ван дер Сар и успя да засече центриране от фаул, но отново неточно.

По-чистите ситуации продължиха да бъдат за гостите, които в 44-ата минута пропуснаха невероятна възможност. Гигс центрира от корнер, а О’Шей отклони топката зад себе си. Тя достигна до напълно непокрития Видич, който бе във вратарското поле, но от 2 метра сърбинът някак си стреля над напречната греда.

Веднага след паузата Бербатов бе изведен от Руни вдясно и опита удар по диагонала, който обаче не затрудни особено Елтон. Порто отговори с изстрел на Раул Мейрелеш, който бе доста опасен, но все пак топката мина покрай гредата.

Порто опита да действа по-активно, тъй като отборът определено не играеше по начина, по който го направи миналата седмица. В 59-ата минута Хълк стреля силно от фаул, но право в ръцете на Ван дер Сар. След това Кристиан Родригес бе неточен.

Като цяло обаче, домакините така и не успяваха да установят натиск и футболистите на Манчестър Юнайтед се чувстваха доста спокойни. В 70-ата минута гостите организираха опасна контраатака при която Роналдо влезе в наказателното поле и след това подаде на Руни, който обаче се забави и ударът му бе блокиран от защитник.

В 79-ата минута Червените дяволи изтръпнаха, защото след един корнер Ван дер Сар увисна под топката, но за късмет на отбора Роландо не успя да я насочи във вратата и това бе една от най-добрите ситуации за Порто.

Малко по-късно Лисандро Лопес получи възможност при една добра атака, но от около 10 метра стреля право в ръцете на холандския вратар на гостите. Това се оказа и последната добра възможност за домакините, които сякаш не вярваха, че могат да отстранят именития си съперник и след слаб мач логично отпаднаха. Юнайтед пък продължава да мечтае да стане първия отбор спечелил Шампионската лига два пъти поред.

Червените дяволи поднесоха страхотен подарък на мениджъра сър Алекс Фъргюсън, който изведе Юнайтед в мач №150 в Шампионската лига. Толкова са общо срещите на клуба в турнира. Единственият друг треньор с над 100 мача в лигата е Арсен Венгер, който води своя Арсенал за 116-и път. Именно артилеристите ще са следващия съперник на четата на Фърги. Първият полуфинал е на "Олд Трафорд" на 29 април. Реваншът е на 5 май.

Порто – Манчестър Юнайтед 0:1