Манчестър Юнайтед с безапелационно 2:0 срещу Портсмут

Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Манчестър Юнайтед с безапелационно 2:0 срещу Портсмут Empty
ПисанеЗаглавие: Манчестър Юнайтед с безапелационно 2:0 срещу Портсмут   Манчестър Юнайтед с безапелационно 2:0 срещу Портсмут I_icon_minitimeЧет 23 Апр 2009, 03:52

Манчестър Юнайтед най-накрая показа формата си от зимата, с която постави рекорда за сухи мрежи и почти отчая претендентите за титлата и спечели безапелационна победа с 2:0 срещу Портсмут в мач от 33 кръг на Премиершип.

Така след почти един месец лазене по нервите на феновете си "Червените Дяволи" отново показаха, че имат сили и воля да се борят за всички останали трофеи до края.

Уейн Руни откри резултата в 10-та минута, а към края влезлият като резерва Майкъл Карик затвърди победата с втори гол. През целия мач Юнайтед имаше пълно преимущество, но Райън Гигс пропусна няколко чисти положения.

С успеха "Червените Дяволи" дръпнаха начело в класирането с 3 точки пред втория Ливърпул, а освен това имат и един отложен мач.

Димитър Бербатов, който бе защитен от мениджъра си Алекс Фъргюсън заради критиките, на които бе подложен, бе на резервната скамейка, но така и не влезе до края на срещата.

Сър Алекс Фъргюсън бе направил цели 9 промени спрямо състава, който игра полуфинала за купата на Англия срещу Евертън преди три дни. В нападение се завръщаха Руни и Роналдо, Бербатов и Тевес бяха на резервната скамейка, а Рио Фърдинанд изобщо не бе в групата заради контузия. Пол Скоулс пък излизаше титуляр в своя мач номер 600 за Манчестър Юнайтед.

В първите минути халфът на гостите Надир Белхадж веднъж центрира и веднъж опита силен удар от дистанция, но без нито веднъж да затрудни Едвин ван дер Сар.

Юнайтед от своя страна изглеждаше спокоен, но изведнъж в 9-та минута домакините избухнаха.

Андерсон изведе Гигс зад защитата на Помпи по дясното крило, уелсецът видя нахлуващия в центъра Уейн Руни и след като му поднесе точно топката на празна врата, Руни лесно засече от 5 метра.

При ситуацията първоначално имаше съмнения за засада на Гигс, тъй като той бе на половин метър зад пазещия го защитник. На повторението обаче се видя, че на другото крило защитникът бе точно на една линия с Гигс.

Радостта на домакините от гола бе леко помрачена от контузията на Гари Невил, който трябваше да бъде заменен от Джон О'Шей.

В 12-та минута Андерсон можеше да вкара, открадвайки топката от разсеян защитник, но ударът му по земя от границата на наказателното поле мина до гредата.

Андерсон продължаваше да е в основата на всичко интересно и в 15-та минута много съобразително намери Руни в наказателното поле, нападателят се завъртя и опита удар, но докато го стори бе неутрализиран.

Играта бе сравнително равностойна, но все пак Юнайтед разбира се, атакуваше малко повече. При един пробив по крилото на Джон О'Шей, се стигна до корнер. След центрирането отново О'Шей стреля много опасно с глава и Белхадж трябваше да чисти от голлинията, след като Джеймс бе преодолян.

Минута по-късно домакините имаха още по-добро положение, тъй като Гигс бе изведен от Руни абсолютно сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

"Червените Дяволи" бяха вдигнали оборотите и за две минути Руни на два пъти получи топката в наказателното поле и предизвика напрежение, но без да стига до опасен удар.

Портсмут бе оставен за момент да си поеме въздух, но в 40-та минута Гигс отново получи златна топка, този път от пробилия по крилото Роналдо, но този път засече покрай гредата.

В следващата атака Руни бе изведен зад защитата от Гигс и вкара топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада.

До края на полувремето Портсмут така и не застраши Ван дер Сар нито веднъж, а в последната минута след много добра атака на Роналдо и Руни Флетчър получи чудесна възможност да стреля, но го направи встрани от вратата.

И през второто полувреме Юнайтед контролираше играта, като Роналдо бе доста активен по дясното крило, но на два пъти той не успя да центрира точно към съотборник от обещаваща позиция.

В 55-та минута Райън Гигс пропиля третото си златно положение за вечерта. Той получи една много добра топка от Руни в наказателното поле, но си я поведе с една идея по-силно и позволи на Дейвид Джеймс да пресече.

В този момент статистиката за мача показа многозначителните 9-0 удара по посока на вратите в полза на Юнайтед.

Единствените проблеми за защитата на Алекс Фъргюсън идваха от здравословното състояние на играчите и влезлият като резерва О'Шеа на свой ред трябваше да бъде заменен от Рафаел.

Едва след час игра Ван дер Сар за първи път в мача трябваше да се намесва решително, след като Глен Джонсън проби до аутлинията и опита да върне назад, но холандският вратар се хвърли и пресече паса.

В 66-та минута Помпи стигнаха до второто си половинчато положение в мача. Несигурна намеса на Евра при едно центриране позволи на Пенант да овладее топката в наказателното поле и да подаде към Питър Крауч, но опитът за удар от въздуха на дългуча бе нескопосан.

Дали домакините се бяха уморили или гостите бяха натрупали известно самочувствие, но Портсмут погледна по-смело напред. В 69-та минута се стигна до центриране от фаул пред наказателното поле на Юнайтед и Питър Крауч успя да засече опасно с глава, но Ван дер Сар улови топката.

Уейн Руни обаче можеше да сложи точка на спора в 70-та минута, когато получи топка и тръгна фронтално срещу Джеймс, макар и притискан отстрани от защитник, но накрая ударът му бе във вратаря.

Мачът постепенно стана доста отворен. Първо Глен Джонсън навърза трима защитници близо до аутлинията и със сетни сили се стигна до корнер. След това Андерсон започна опасна контраатака и поднесе към Роналдо между двама защитници, но португалецът за малко не достигна до топката.

Това бе и последното действие на много активния в този мач бразилец, който бе заменен от Майкъл Карик. Това съответно означаваше, че Димитър Бербатов няма да се появи на терена тази вечер.

Тази смяна се оказа решителна, тъй като именно Карик вкара втори гол в 82-та минута и гарантира победата за своя отбор. Той бе изведен между двама защитници от Скоулс и с диагонален удар по земя прокара топката под плонжа на Дейвид Джеймс.

В 88-та минута Кристияно Роналдо стреля много силно и опасно от 30 метра, но прати топката на метър от вратата.

Манчестър Юнайтед - Портсмут 2:0