Манчестър Юнайтед смаза Тотнъм за едно полувреме

Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Манчестър Юнайтед смаза Тотнъм за едно полувреме Empty
ПисанеЗаглавие: Манчестър Юнайтед смаза Тотнъм за едно полувреме   Манчестър Юнайтед смаза Тотнъм за едно полувреме I_icon_minitimeЧет 30 Апр 2009, 12:37

Манчестър Юнайтед хвърли феновете си от отчаяние до възторг и след като губеше с 0:2 на полувремето от Тотнъм, стигна до разгромяваща победа с 5:2 в мач от 34-я кръг на Премиершип.

През първото полувреме "Червените Дяволи" не бяха толкова слаби, но Тотнъм беше невероятно ефективен и забоде два бързи гола чрез Дарън Бент и Лука Модрич.

След почивката обаче футболистите на Сър Алекс Фъргюсън се разиграха и направо отвяха "Шпорите". Роналдо и Руни вкараха по два гола, а след 6 мача суша най-накрая се отпуши и Димитър Бербатов. Освен това той имаше принос и при два от другите голове.

Така Манчестър отново дръпна с 3 точки в класирането пред втория Ливърпул. До края остават 4 кръга, но Юнайтед има и един отложен мач.

Първото положение в мача бе пред вратата на Манчестър Юнайтед, когато едно доста точно центриране намери Дарън Бент доста близо до вратата при далечната греда и той игра с глава, но Ван дер Сар бе точно там и изби в корнер.

Първата опасност пред вратата на Тотнъм също дойде след центриране, но Уейн Руни не успя да засече дадената от Нани топка.

В 10-та минута Бербатов тръгна с много техничен финт към наказателното поле, след което Флетчър намери Руни непокрит, но той не си спря топката добре и опасността отмина.

В следващата атака централният нападател на домакините разсмя трибуните на "Олд Трафорд" с опит да изненада вратаря Гомес с удар зад центъра, но едва прати топката около флагчето на корнера.

Правеше впечатление предпочитанието на Роналдо и Нани да комбинират помежду си, като на няколко пъти Бербатов не получи топката, макар да бе в по-добра позиция.

При една атака и центриране на Нани Роналдо стреля с глава над гредата, но ако беше пропуснал зад него Бербатов бе в доста по-добра позиция.

Изглеждаше, че Юнайтед постепенно овладява контрола и налага своя стил. Тогава обаче в рамките само на 3 минути гостите нанесоха два бързи удара, които пратиха Манчестър в нокдаун.

Първо в 29-та минута Дарън Бент се пребори за една висока топка с доста неубедителния Рио Фърдинанд, след което от 5 метра по земя простреля Ван дер Сар.

След това в 32-та минута падна втори гол за Тотнъм, отново след центриране. Този път Аарън Ленън проби отдясно и намери Лука Модрич, който бе абсолютно сам при далечната греда. Така той имаше време първо да си спре на гърди и след това със силен удар забоде топката в мрежата.

В 38-та минута Роналдо опропасти поредния пряк свободен удар, но рикоширалата в стената топка попадна отново в него и този път той отправи много точен удар, който с мъка бе избит от Гомеш в корнер.

На почивката Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра Карлос Тевес на мястото на Нани и Юнайтед започна сериозно да натиска съперника. След комбинация между Бербатов и Роналдо именно аржентинецът бе намерен в наказателното поле и стреля точно, но Гомеш изби в корнер.

Португалецът направи доста лошо впечатление, когато при един грешен пас към Бербатов взе, че се развика на българина защо не е бил на това място.

Натискът на "Червените дяволи" бе чувствителен и в 55-та минута се стигна до дузпа в тяхна полза. Майкъл Карик бе изведен сам срещу вратаря и го изпревари за топката. Връхлитащият Гомеш не успя да се спре и с тялото си закачи крака на Карик, но е факт, че преди това успя да избие топката. Съдията посочи бялата точка, а Кристияно Роналдо не сбърка.

Последваха 10 минути намаляване на темпото, но се оказа че това е затишие преди истинска буря, тъй като само за 4 минути Манчестър наниза цели 3 гола и реши всичко в своя полза.

И трите гола бяха дело на Роналдо и Руни, но в два от тях активно участие имаше Димитър Бербатов.

Първо в 67-та минута българинът игра много добре в центъра на терена и изведе Тевес в опразненото пространство отляво. Аржентинецът намери Уейн Руни и той с удар през защитник вкара топката до близката греда. При този гол обаче вратарят Гомеш определено не се намеси добре, тъй като ударът бе близо до него.

Само минута след този гол последва пълен обрат. Този път Руни бе асистент, като центрира хубаво към Роналдо и той с плонж забоде топката с глава в мрежата.

При третия от тези голове Бербатов демонстрира страхотен контрол на топката, финтирайки защитник и подаде на Роналдо. Той, също както и при гола на Модрич през първото полувреме, намери абсолютно непокрития Уейн Руни на другия край на наказателното поле. Той си спря топката с гърди и стреля във вратата и макар защитник да блокира удара, кълбото се претърколи точно на няколко сантиметра зад голлинията.

Добрата игра на Бербо заслужено бе ознаменувана с гол, който българинът вкара в 79-та минута. При една атака той видя съобразително Руни в празното пространство по крилото, последва центриране на нападателя, което кацна на главата на Бербатов. Първият му удар бе спасен от Гомеш, но след това последва добавка и топката влезе в мрежата.

Настроението на Тотнъм очевидно бе тотално снижено и дори капитанът Роби Кийн пропусна абсолютно чисто положение. В 84-та минута той бе изведен сам срещу Ван дер Сар, но би право в тялото му.

Минута преди края Роналдо изпусна възможност за хеттрик, като диагоналният му удар мина покрай гредата.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 5:2