Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Милан бие 3:0 с две дузпи Empty
ПисанеЗаглавие: Милан бие 3:0 с две дузпи   Милан бие 3:0 с две дузпи I_icon_minitimeЧет 30 Апр 2009, 12:50

Милан продължава с великолепното си представяне и вече е еднолично на второто място в класирането. Росонерите разбиха 3:0 Палермо у дома и дръпна с 2 точки пред Ювентус. Победата дойде с два гола от дузпи на Кака и един на Филипо Индзаги.

Милан взе шеста победа в последните 7 кръга и вече е само на 7 точки от лидера Интер, който довечера гостува на Наполи. Финалният щурм на Милан донесе нови данни за любителите на статистиката. Най-вече голът на Пипо Индзаги, който вече има 150 попадения в Серия А.

Треньорът Анчелоти за пореден път преди мача, заяви че няма да ходи в Челси това лято. Той трябваше да се справя без Пато, който е контузен. Но когато имаш на разположение играч като Пипо Индзаги, това не може да те притесни много. Зад ветерана действаха Зеедорф и Кака. Фламини пък отново действа като десен бек, а Дзамброта - отляво.

Милан започна много силно и с изключителни контраатаки създаде много проблеми на съперника. В 10-ата минута домакините поведоха с гол на Кака от дузпа. Амброзини бе съборен в наказателното поле и Рицоли не се поколеба да отсъди най-тежкото наказание.

Росонерите продължиха да приемат играта на Палермо, който атакуваше. Но именно Милан бе отбора който нанесе втория удар. Амброзини свали топката с глава към Супер Пипо и Индзаги с глава реализира своя 12-и гол за сезона. Това бе и неговото попадение 150 в Серия А. Единствено Франческо Тоти и Алесандро Дел Пиеро имат повече от действащите футболисти. Индзаги е вкарал половината голове за Милан в последните 7 кръга. В тях росонерите имат 20 гола, а Пипо - 10.

Палермо започна второто полувреме с трима в атака, но и това не помогна. Още повече, че в 48-ата минута Бово бе изгонен за два жълти картона. Тук вече Палермо съвсем се предаде. Една от целите на Милан за лятото - Кяер събори Кака в наказателното поле и Милан получи нова дузпа. Бразилецът бе точен от бялата точка за крайното 3:0.

Милан пък вече има 62 гола този сезон и е отбора с най-силното нападение в Серия А. Освен това тима на Анчелоти изпревари Ювентус за второто място.

Милан - Палермо 3:0