Левски разби с 3:0 ЦСКА и вдигна титлата

Години : 32
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Левски разби с 3:0 ЦСКА и вдигна титлата Empty
ПисанеЗаглавие: Левски разби с 3:0 ЦСКА и вдигна титлата   Левски разби с 3:0 ЦСКА и вдигна титлата I_icon_minitimeЧет 30 Апр 2009, 12:53

Волейболистите на Левски-Сиконко грабнаха титлата на България за 2009 година, след като победиха ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) в четвъртата финална среща, която се игра в столичната зала ”Сиконко”.

Победата бе трета за Левски в серията и по този начин „сините” спечелиха титлата след 3:1 успеха. Това е 15-та титла в историята на клуба и същевременно първа след двугодишна пауза, в която шампиони станаха последователно Лукойл Нефтохимик и ЦСКА.

Играчите на Левски излязоха по мотивирани и нахъсани, докато тези на ЦСКА допуснаха страшно много грешки и не успяха да намерят верния ритъм. Логично Левски взе аванс в мача след 25:21 в първия и по-добра игра на блокада и в нападение.

Домакините не оставиха никакъв шанс на своя съперник и победиха във втория гейм с 25:22. Третата част беше най-завързана в днешния двубой. Играта вървеше точка за точка, но Левски демонстрираха огромно спокойствие и успя да затвори мача с 3:0 за малко повече от един час игра.

Възпитаниците на Брунко Илиев демонстрираха стабилно посрещане и заслужено детронираха своя голям съперник ЦСКА от шампионския връх. Така след двегодишно прекъсване ”сините” отново триумфираха с титлата на България.

Левски Сиконко - ЦСКА - 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)