Манчестър Юнайтед - Флечър е третият играч на Юнайтед, който пропуска финал

Местоположение : Варна/Пловдив
Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Манчестър Юнайтед - Флечър е третият играч на Юнайтед, който пропуска финал Empty
ПисанеЗаглавие: Манчестър Юнайтед - Флечър е третият играч на Юнайтед, който пропуска финал   Манчестър Юнайтед - Флечър е третият играч на Юнайтед, който пропуска финал I_icon_minitimeПет 08 Май 2009, 08:11

Манчестър Юнайтед се класира за втора поредна година на финала в Шампионската лига, но там ще бъде без Дарън Флечър. Шотландецът получи червен картон при победата 3:1 над Арсенал на полуфинала реванш и ще бъде наказан.

Халфът става третият играч в историята на клуба, който пропуска финал в Шампионската лига заради наказание. През 1999 Пол Скоулс и Рой Кийн не играха срещу Байерн заради санкция. Тогава Юнайтед спечели 2:1 с две попадения в добавеното време реализирани от Солскяер и Шерингам.

Общо 10 футболисти са пропуснали финал в Шампионската лига заради санкция. Последният, който бе връхлетян от злата съдба бе Павел Недвед. Чехът пропусна финала през 2003 г. срещу Милан. Халфът на Юве бе героят в полуфинала реванш срещу Реал Мадрид. Испанците бяха спечелили 2:1 първия мач, но с голове на Трезеге, Дел Пиеро и Недвед Старата госпожа дръпна с 3:0, преди Зидан да оформи крайното 3:1 в последната минута.

Недвед обаче получи жълт картон от съдията Урс Майер в средата на второто полувреме и бе наказан за финала. Там Юве загуби с дузпи от Милан.