Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Юнайтед и Барса се срещат за 10-и път Empty
ПисанеЗаглавие: Юнайтед и Барса се срещат за 10-и път   Юнайтед и Барса се срещат за 10-и път I_icon_minitimeПет 08 Май 2009, 08:15

На 27 май на стадион "Олимпико" в Рим Барселона и Манчестър Юнайтед ще се изправят един срещу друг за 10-и път в евротурнирите. Досега англичаните имат лек превес. Те са спечелили 3 от деветте сблъсъка преди това, а Барса има две победи при 4 равенства.

Последният сблъсък между двата гиганта бе миналия сезон на полуфиналите. Тогава Юнайтед отстрани каталунците с общ резултат 1:0. Първата среща на "Ноу Камп" завърши 0:0. На реванша, грешка на Джанлука Дзамброта позволи на Пол Скоулс да вкара единствения гол в мача.

Интересното е, че Манчестър Юнайтед вече е печелил европейски финал срещу Барса. През 1991 г. Червените дяволи взимат КНК след успех над каталунците с 2:1. Тогава в Ротердам с голове на Стив Брус и Марк Хюз през втората част тимът на Алекс Фъргюсън дръпна с два гола. Роналд Куман отбеляза единствения гол за Барса 10 минути преди края.

Юнайтед и Барса се срещнаха и в групите на Шампионската лига през 1998/99 г. Тогава и двата мача завършиха със зрелищното 3:3. В крайна сметка обаче каталунците останаха на третото място в групата зад Байерн и Манчестър Юн и отпаднаха.