Роналдо изстреля Манчестър Юнайтед на финал

Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Роналдо изстреля Манчестър Юнайтед на финал Empty
ПисанеЗаглавие: Роналдо изстреля Манчестър Юнайтед на финал   Роналдо изстреля Манчестър Юнайтед на финал I_icon_minitimeПет 08 Май 2009, 08:24

Роналдо изстреля Манчестър Юнайтед на финал 1276731864295753459

Манчестър Юнайтед е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската Лига. "Червените Дяволи" победиха Арсенал с 3:1 като гост на неговия стадион "Емирейтс" и с общ резултат 4:1 продължават напред.

В герой на мача се превърна звездата на Юнайтед Кристияно Роналдо, който асистира за първия гол и сам вкара другите два. За Арсенал почетния гол вкара Робин ван Перси от дузпа 15 минути преди края. В същата ситуация Дарън Флетчър от Манчестър получи директен червен картон.

Така Манчестър Юнайтед ще бъде първият отбор, който ще защитава трофея си от над 10 години и ще се опита да стане изобщо първият, който го е направил успешно.

Преднината от един гол от първия мач бе предопределила необичайно дефанзивната постройка на игра на Манчестър Юнайтед и Сър Алекс Фъргюсън бе оставил на резервната скамейка както Димитър Бербатов, така и Карлос Тевес.

"Артилеристите" започнаха по-активно двубоя и бързо се настаниха в половината на Манчестър Юнайтед. Изглеждаше, че "Червените дяволи" са притеснени и се огъват под домакинския натиск.

На всичко това обаче бе сложен внезапен край в 7-та минута, когато ужасна грешка в защитата на Арсенал позволи на Юнайтед да открие резултата. При едно абсолютно безопасно центриране по земя на Роналдо топката отиваше в Киерън Гибс, но той се подхлъзна и остави Парк Джи Сун сам срещу вратаря, след което кореецът не сбърка.

И ако този гол прати Арсенал в нокдаун, само 4 минути по-късно Кристияно Роналдо окончателно нокаутира "Артилеристите". Португалецът спечели пряк свободен удар, но позицията не изглеждаше много удобна за пряк обстрел. Въпреки това Роналдо успя да прати топката над стената точно до гредата и така изненада Алмуня.

При този резултат Арсенал се нуждаеше от цели четири гола, за да продължи и практически загуби всички шансове. Това очевидно напълно разстрои настроението на домакините и от този момент нататък темпото и напрежението на мача съответстваха повече като за осминафинал за Карлинг Къп.

За Юнайтед това бе разбираемо, тъй като "Червените дяволи" трябваше да пазят силите си и в битката в първенството. Въпреки това те бяха по-активният отбор.

В 17-та минута Уейн Руни отправи много прецизен фалцов удар извън границите на наказателното поле и изглеждаше, че топката се насочва във вратата, но Мануел Алмуня с плонж изби с една ръка.

След това Роналдо още веднъж успя да прехвърли стената от пряк свободен удар, но този път топката бе насочена право в ръцете на Алмуня.

Едва в 30-та минута Арсенал сътвори първото подобие на удар, след като Фабрегас едва-едва засече топката с глава и тя спокойно бе уловена от Ван дер Сар.

Точно минута преди края на първото полувреме Роналдо засече от 15 метра центриране по земя на Флетчър, но не успя да придаде сила на удара.

На почивката камерите показаха част от трибуните, които бяха напълно опразнени. Причината за това обаче не бе мрачният резултат за домакинския отбор, а забравен пакет между седалките.Нямаше такъв проблем във вип ложите обаче и там бе забелязан да се усмихва широко Дейвид Бекъм. Не толкова добро бе настроението на съотборникът му в Милан Матю Фламини, който до миналия сезон бе играч на Арсенал.

Каквото и да са говорили двамата треньори в съблекалните на терена нямаше никаква промяна. Юнайтед продължаваше да стои много стабилно на терена и дори имаше по-опасните положения. В 51-та минута Роналдо стреля по земя точно в близкия ъгъл, но Алмуня с плонж изби в корнер.

Единствената причина Едвин ван дер Сар да не заспи, бяха няколкото корнера пред неговата врата. Именно след такъв обаче Юнайтед започна образцова контраатака, след която Роналдо забоде трети гол. Португалецът пое топката пред полето си и с петичка поднесе на Парк, кореецът изведе Уейн Руни по крилото и централният нападател на Манчестър демонстрира страхотен поглед и пълна липса на егоизъм, поднасяйки на тепсия на Роналдо на обратното крило и той от 5 метра преодоля Алмуня.

В 64-та минута дойде и първият истински удар към вратата на Юнайтед, но Ван дер Сар спокойно боксира изстрела на Ван Перси.

Феновете на домакините бяха толкова разочаровани от пасивната игра на любимците си, че когато в 70-та минута влезлият като резерва Никлас Бендтнер разтърси мрежата отвъншната страна с диагонален удар, това предизвика възторжени възгласи.

Мачът бе толкова ясен, че Сър Алекс Фъргюсън реши да предпази застрашените от пропускане на финала заради жълти картони футболисти и извърши три бързи смени. Сред влизащите на терена бе и Димитър Бербатов.

Поради тази причина в 75-та минута бе напълно необяснима проявата на Дарън Флетчър, който извърши очевадно нарушение срещу излизащия сам срещу вратаря Фабрегас. Съдията естествено показа дузпа и червен картон, което значи, че шотландецът пропуска финала в Рим. Робин ван Перси пък застана зад бялата точка и не сбърка.

С човек повече Арсенал вече стоеше равностойно и дори придоби лека инициатива. При едно центриране Никлас Бендтнер отклони топката с глава към Фабрегас, но той засече право в тялото на Ван дер Сар.

В последната минута на мача влезлият като резерва за Арсенал Карлос Вела имаше прекрасна възможност да върне още един гол, но се забави прекалено много с изстрела и накрая бе блокиран.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:3