Години : 32
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

ЦСКА взе купата след 3:2 срещу Марек Empty
ПисанеЗаглавие: ЦСКА взе купата след 3:2 срещу Марек   ЦСКА взе купата след 3:2 срещу Марек I_icon_minitimeПет 08 Май 2009, 08:34

ЦСКА спечели волейболната купа на България след успех с 3:2 (25:19, 25:18, 26:28, 20:25, 15:13) срещу Марек Юнион Ивкони на финала в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

"Червените" нямаха кой знае какви проблеми в първите двай гейма, като ги спечелиха на 19 и 18 точки.

В третата част "червените" поведоха с 23:20 и когато се виждаха победители, се отпуснаха и позволиха на съперника си да изравни - 23:23, след четири поредни успешни сервиса на Минчо Минчев.

След точка за точка все пак дупничани успеха да спечелят с 28:26, не без помощта на волейболистите на ЦСКА, които допуснаха грешки.

Марек изравни, след като спечели четвъртата част с 25:20.

В тайбрека Марек поведе с 8:4, ЦСКА успя изравни - 11:11. В края "червените" направиха три поредни точки и дръпнаха с 14:12.

Капитанът Рафаел Паскуал донесе победата на своя тим с успешна атака. За ЦСКа Филип Майо завърши с 33 точки, а за Марек Цветан Соколов записа 29.