Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Юнайтед на 4 точки от титлата Empty
ПисанеЗаглавие: Юнайтед на 4 точки от титлата   Юнайтед на 4 точки от титлата I_icon_minitimeВто 12 Май 2009, 03:40

Манчестър Юнайтед направи поредната крачка към защитата на титлата си във Висшата лига, след като спечели градското дерби срещу Сити с 2:0 на “Олд Трафорд”.

По този начин тимът на сър Алекс Фъргюсън се върна на първото място в класирането с 83 точки, с 3 повече от Ливърпул. Ако спечелят 4 точки от визитата си срещу Уигън в сряда в отложен мач и срещу Арсенал у дома следващия уикенд, Юнайтед и на теория ще бъде шампион.

Сър Алекс Фъргюсън отново бе направил някои промени в състава си. Рио Фърдинанд не играеше, поради контузия, а Уейн Руни, Пол Скоулс и Майкъл Карик бяха на пейката. Димитър Бербатов и Карлос Тевес водеха атаката, а Парк и Роналдо бяха по крилата.

За Сити Марк Хюз започна с очакван състам, като Фелипе Кайседо бе на върха на атаката. Двамата българи Мартин Петров и Валери Божинов бяха на резервната скамейка.

Още в 3-ата минута Юнайтед създаде първото опасно положение, след като Парк се оказа непокрит в наказателното поле, но диагоналният изстрел на корееца мина на около метър от дясната греда на Шей Гивън. След това и Тевес опита късмета си, но Гивън не бе затруднен особено и улови.

В 6-ата минута добро положение се откри пред Сити, след като Елано напредна отляво и нахлу в наказателното поле, но вместо да подава реши да стреля и го направи изключително нескопосано.

В 17-ата минута Бербатов спечели нарушение на около 20 метра от вратата на Сити и Кристиано Роналдо реализира с хубав удар 18-ия си гол за сезона във Висшата лига, макар че имаше и лек рикошет. Вратарят на Гражданите Шей Гивън също би могъл да се намеси по-добре, тъй като при удара направи лека стъпка вдясно, след това се върна и успя да докосне с топката, но не и да я избие.

След това действията на терена се развиваха равностойно, тъй като гостите се активизираха. В 29-ата минута Робиньо получи възможност за стрелба, но не бе точен. В 31-ата минута пък Тевес нямаше късмет, след като с блестящ фалцов удар намери лявата греда на Гивън.

В 39-ата минута Бербатов се размина с червен картон, след като при една ситуация без топка бе задържан от Венсан Компани и в яда си посегна да го ритне, но реферът явно не видя случилото се и само предупрези двамата футболисти.

Точно преди почивката Юнайтед поведе с 2:0. Бербатов овладя по отличен начин един дълъг пас. Подаде към Тевес, който отново стреля в гредата, но този път топката влетя във вратата и така Червените дяволи уверено се насочиха към победата.

В 51-ата минута Сити пропусна да се върне в мача, след като Елано изведе отлично Робиньо в наказателното поле, но бразилецът стреля неточно. Последваха 2 смени в състава на Юнайтед, като Кристиано Роналдо бе изключително разочарован от това, че напусна терена и ясно показа това на пейката.

В 65-ата минута камерата пък показа малка мишка, която незнайно откъде се бе появила на терена. Малко преди това в игра влезе и Валери Божинов. Гражданите обаче, трудно създаваха добри голови положения. В 74-ата минута Тевес се измъкна в добра позиция, но стреля неточно.

В 86-ата минута Мартин Петров отправи прекрасен удар извън наказателното поле, но с последни усилия Ван дер Сар успя да избие. В 90-ата минута Тевес удари греда, след като Флечър отклони топката след корнер, но от половин метър аржентинецът пропусна.

Това обаче не се оказа фатално и Манчестър Юнайтед записа поредната си победа, с която е съвсем близо до пореден триумф в Премиършип. Сити е 10-и с 47 точки, на 3 от заветното 7-о място.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Еванс (70 О'Шей), Видич, Евра, Флечър, Гигс, Парк (60 Руни), Роналдо (59 Скоулс), Бербатов, Тевес

Голмайстори: Роналдо 17, Тевес 45

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Онуоха, Дън, Бридж, Компани, Де Йонг (73 Петров), Айрлънд, Елано, Робиньо (89 Еванс), Кайседо (63 Божинов)