Години : 33
Мнения : 4873
Регистриран на : 03.12.2007

Карик приближи Юнайтед до титлата Empty
ПисанеЗаглавие: Карик приближи Юнайтед до титлата   Карик приближи Юнайтед до титлата I_icon_minitimeЧет 14 Май 2009, 02:09

Карик приближи Юнайтед до титлата 17651428371296544976

Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към нова титла във Висшата лига, след като в отложен мач надви Уигън с 2:1 като гост.

Двубоят не бе лек за Червените дяволи, които не играха чак толкова добре и губеха на почивката, но стигнаха до обрат с попадения на Карлос Тевес и Майкъл Карик.

По този начин отборът се нуждае само от точка от мачовете си срещу Арсенал у дома и Хъл като гост, за да е сигурен шампион.

В Манчестър обаче, вече се стягат за празненства след съботния двубой с Артилеристите. Тимът има 86 точки срещу 80 за Ливърпул и всичко в Премиършип изглежда решено 2 кръга преди края.

Защитникът Рио Фърдинанд не успя да се възстанови от контузията си и бе на трибуните. Димитър Бербатов, Кристиано Роналдо и Уейн Руни действаха в атака за шампионите, а Фъргюсън реши да започне с трима халфа в лицето на Андерсон, Карик и Скоулс.

Двубоят започна неочаквано, защото още във 2-ата минута Уигън пропусна златна възможност да вкара. Антонио Валенсия се измъкна сам от центъра срещу Ван дер Сар след лоша игра в отбраната на Юнайтед. Неманя Видич бе безпомощен да го спре, но в завършващия удар футболистът на домакините се схвана и в опита си да прехвърли холандеца, стреля встрани.

Юнайтед отговори с 2 отлични възможност, създадени от Бербатов. В 10-ата минута българинът се измъкна отдясно и сложи топката на главата на Уейн Руни, който напълно непокрит от няколко метра стреля безумно неточно.

Секунди по-късно Бербатов изведе Роналдо зад отбраната на Уигън, португалецът върна към притичващия Майкъл Карик, който засече, но не успя да уцели вратата. Домакините обаче отново показаха зъби, когато Уго Родайега стигна до възможност за стрелба, но прати топката в ръцете на Ван дер Сар.

Личеше си, че двубоят няма да бъде лек за Червените дяволи и това се доказа в 28-ата минута, когато Уигън поведе. Дълга топка към Родайега не бе избита по най-добрия начин от Неманя Видич, който бе леко побутнат от съперника си. Реферът обаче не отсъди нищо, нападателят на домакините се завъртя и отблизо стреля в близкия ъгъл давайки аванс от 1:0 на своя тим.

Сръбският защитник на гостите бе изключително изнервен и реферът Роб Стайлс го предупреди да внимава. Няколко минути по-късно Видич отново рискува, след като при едно единоборство тресна лакът в гърлото на Родайега, но реферът прецени, че това е било борба за позиция и не отсъди нищо. Сър Алекс Фъргюсън също се ядоса и стоеше прав край страничната линия.

В 44-ата минута Юнайтед пропусна отличен шанс да изравни. При една многоходова комбинация, която Бербатов започна, топката стигна до Руни в наказателното поле, който по диагонала опита удар в далечния ъгъл, но изпълнението му бе разочароващо.

Секунди преди почивката феновете на Червените дяволи отново изтръпнаха, защото Валенсия комбинира с Родайега, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

След паузата Юнайтед опита да натисне, но домакините действаха изключително организирано и гостите трудно стигаха до голови ситуации. В 58-ата минута сър Алекс логично извади Андерсон и пусна Карлос Тевес.

И в 61-ата минута аржентинецът показа, че се намира в отлична форма. Карик опита удар, но насочи топката към нападателя, който с гръб към вратата и в не много добра позиция я отклони с пета в обратния ъгъл и изравни. Страхотен гол на Тевес, който върна Юнайтед в мача.

В 72-ата минута гостите поискаха дузпа, след като Роналдо падна в наказателното поле, но нарушението не бе 100-процентово и може би поради тази причина съдията Роб Стайлс не отсъди нищо.

В 81-ата минута португалецът пропусна добра възможност, когато Тевес му подаде добра топка, но непокрит от границата на наказателното поле той не бе точен. Фъргюсън бе бесен край страничната линия.

Все пак в 86-ата минута шотландецът можеше да ликува. При поредната атака на гостите О’Шей пусна добра топка към границата на наказателното поле, където Майкъл Карик бе оставен непокрит и с много силен шут с левия крак препарира вратаря на домакините.

Малко след това Роналдо пропусна да вкара трети гол, след като бе изведен в наказателното поле, но стреля над вратата. Това обаче не се оказа фатално и отборът му спечели изключително ценни 3 точки, с които е на прага на 18-а титла на Англия.

Уигън – Манчестър Юнайтед 1:2